2450/63Lyngby
Stort fad af fajance, dekoreret i farver. Sign. Rörstrand 10/7 (17)72. 49 x 39 cm.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2450/221Lyngby
Et par fajance tallerkner, dekorerede i farver. Umærkede, antagelig Nordtyskland, 18. årh. Diam. 23,5 cm. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2450/227Lyngby
Sennepskande af fajance, dekoreret i farver. Antagelig Sinceny, 18. årh. H. 9,5 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: