2450/295Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.s begyndelse: Bjerglandskab med udsigt til en sø. Utydeligt signeret. Olie på lærred. 93 x 129.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2450/296Aarhus
Holger Lübbers: Sejlskibe på sundet. Sign. H. Lübbers. Olie på lærred. 35 x 44.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2450/297Aarhus
Peter Raadsig: Landskab fra Valsølille. Sign. P. R. Valsølille 1860. Olie på lærred. 38 x 57.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: