Fransk Louis Philippe kaminur af forgyldt bronze, urhus med siddende orientalsk kvinde, forsølvet skive. 19. årh.s midte. H. 51. B. 42. D. 12.
Sælges d. 9. december
Vurdering : 6.000 DKK
Næste bud: 3.000 DKK