2439/741Aarhus
Eva Öhrling: Uden titel. Sign. på bagsiden Eva Öhrling, 2000. Akryl på lærred. 51 x 51.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/742Aarhus
Niels Ryberg: "Valmuemark". Sign. monogram, 1986. Olie på plade. 51 x 71
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/743Aarhus
Hans J. Wegner: Kontorstol med stel af forkromet og blålakeret træ og metal. Udført hos Planmøbel. 1950'erne.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2439/744Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2439/745Aarhus
Carl Østerbye: Landskab. Sign. CØ. Olie på lærred. 66 x 93.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/746Aarhus
Ingemann Andersen: "Minuto", 1973. Sign. Ingemann med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 51 x 61.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/747Lyngby
Wiliam Skotte Olsen: Uden titel. Sign. VSO. Olie på lærred. 40 x 50.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2439/748Lyngby
Ubekendt design: To bordlamper af rødglaseret keramik. H. 57. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/749Lyngby
Hans Scherfig: “To elefanter med flettede snabler”. Sign. Hans Scherfig, 42/200. Linoliumstryk. Lysmål 28 × 37,5.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/750Lyngby
Evgenij Klenø: Opstilling. Sign. Klenø 90. Olie på lærred. 41 x 48. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/751Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/752Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2439/753Lyngby
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2439/754Lyngby
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2439/755Lyngby
Rolf Gjedsted: Uden titel. Sign. Rolf Gjedsted. Olie på lærred. 73 x 100.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/756Lyngby
'Money, People, Politics'. Forord af instruktøren Oliver Stone. Omslag med firdobbelt hologram. 34,5 x 28,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/757Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/758Lyngby
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2439/759Lyngby
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2439/760Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/761Lyngby
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2439/762Lyngby
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2439/763Lyngby
Just Andersen: Bordlampe af patineret diskometal. Stemplet monogram Just A., dessin D80. H. ekskl. fatning 30. H. inkl. skærmholder 51.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/764Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/765Lyngby
Just Andersen: Bordlampe af patineret diskometal. Stemplet monogram Just A., dessin D80. H. ekskl. fatning 30. H. inkl. skærmholder 50.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/766Lyngby
Just Andersen: Bordlampe af patineret diskometal i kantet form og med støbt dekor. H. ekskl. skærmholder 28,5.
Vurdering :
2439/767Lyngby
Evgenij Klenø: Opstilling med frugter og flasker. Sign. Klenø. Olie på lærred. 44 x 46.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/768Lyngby
Irene von Spee: Uden titel, 2018. Sign. på bagsiden. Birkebark på lærred. 69 x 50.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2439/769Lyngby
Kay Christensen: "Tapetet i huset der blev revet ned". Sign. Kay C. Olie på lærred. 46 x 56.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/770Lyngby
Pierre Alechinsky: "A l'air". Sign. Alechinsky 1978, 14/90. Litografi i farver med radering. Lysmål 21 x 27.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/771Lyngby
Franz Gertsch: "Junkere-Keller". Sign. Franz Gertsch 70, 5/40. Litografi monteret på plade. Bladstørrelse 65 x 79. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2439/772Lyngby
Gudrun Lauesen: Figur af patineret diskometal i form af en kalv. H. 18,5. L. 22.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/773Lyngby
Vurdering :
2439/774Lyngby
Kræsten Iversen: Opstilling. Sign. KI. Olie på lærred. 37 x 48.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2439/775Lyngby
Sven Dalsgaard: "Søskende", 1994. Akvarel og blyant på papir. Sign. Sven Dalsgaard. Bladstørrelse 30,5 x 23.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2439/776Lyngby
Sonia Delaunay: XXe siècle, Paris, 1960. Usign. Litografisk plakat i farver. Trykt hos Mourlot. Lysmål 65 x 49,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/777Lyngby
Marc Chagall: "The painter in rose", 1959. Usign. Litografisk udstillingsplakat i farver. Ed. 1500. Trykt hos Mourlot. Bladstørrelse 75 x 51.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/778Lyngby
Oluf Høst: To kompositioner. Begge sign. og nummereret. Litografi i farver. Lysmål 33 x 47 og 34 x 46. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/779Lyngby
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2439/780Lyngby
Robert Jacobsen: Uden titel. Sign. Rob. Jacobsen, 4/80. Håndkoloreret ætsning. Lysmål 35 x 28.
Vurdering :
2439/781Lyngby
Allan Bestle: "Nothtel", 2016, Berlin. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 130 x 110. Uindrammet.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2439/782Aarhus
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
2439/783Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2439/784Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/785Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/786Aarhus
Vurdering :
3.000–4.500 DKK Næste bud:
2439/787Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2439/788Aarhus
Ubekendt design: Art Decó skrivebordsgarniture af bakelit og forniklet metal. Udført 1930-1940'erne. H. 7 - 13. (4)
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
2439/789Aarhus
Ib Lauritzen: Tre-delt komposition. Sign. IL 67. Olie på lærred. 23 x 91.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/790Lyngby
Asger Jorn: Uden titel. Sign. Jorn 68, 126/150. Litografi i farver. Lysmål 43 × 30,5.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/791Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2439/792Aarhus
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2439/793Aarhus
Therese Lucheschitz Jensen: Figur af sidende dreng. Sign. monogram 3425, Kgl. P. Brændt, uglaseret lertøj. H. 30.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2439/794Lyngby
Marco Evaristti: Komposition, 2010. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 100 x 100.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/795Lyngby
Vilhelm Lundstrøm: Figurkomposition. Sign. Lundstrøm. Litografi. Lysmål 43 x 30.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2439/796Lyngby
Anne Vilsbøll: Komposition. Sign. AV98. Olie på papir og collage på lærred. 85 x 125.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2439/797Lyngby
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2439/798Lyngby
Allan Bestle: "The absinth drinkers", 2016. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 200 x 150. Uindrammet.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2439/799Lyngby
Nes Lerpa: Uden titel. Sign. og datering på bagsiden. Olie på lærred. 56 x 46.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2439/800Lyngby
Peter Nyborg: "Torhult miraklet", 1981. Sign. Peter Nyborg med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 53 x 65.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2439/801Lyngby
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2439/802Lyngby
Kai Nielsen: “Venus Kalipygos”. Sign. Kai Nielsen. Bronze. H. 20.
Vurdering :