2439/512Aarhus
Keld Moseholm: Gymnastikspring. Sign. KMJ. Patineret bronze. 1980'erne. H. 33. L. 72.
Vurdering :
100.000 DKK Næste bud:
2439/569Aarhus
Ubekendt kunstner, 20. årh.: Et omfavnende par. Usign. Brændt stentøj. H. 25. L. 55.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2439/608Aarhus
Anders Friis: Fugl. Sign. i bunden A. Friis. Udhugget sort, svensk granit. H. 28. B. 24.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2439/904Aarhus
Paul Erland: Siddende kvinde. Sign. PE 1/1, 84. Patineret bronze og granit. H. 39.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/906Aarhus
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud: