2439/512Aarhus
Keld Moseholm: Gymnastikspring. Sign. KMJ. Patineret bronze. 1980'erne. H. 33. L. 72.
Vurdering :
100.000 DKK Næste bud:
2439/569Aarhus
Ubekendt kunstner, 20. årh.: Et omfavnende par. Usign. Brændt stentøj. H. 25. L. 55.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2439/608Aarhus
Anders Friis: Fugl. Sign. i bunden A. Friis. Udhugget sort, svensk granit. H. 28. B. 24.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2439/714Lyngby
Knud Hvidberg: "Jade Dragon". Relief. Farvet plexiglas og metal. B. 34. D. 7.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/715Lyngby
Markan Christensen: Kvinde. Sign. Markan. Bronze på sokkel af træ. H. 22.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/716Lyngby
Jørgen Haugen Sørensen: Objekt. Sign. monogram, 5/50. Bronze. H. 8 L. 14.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/809Lyngby
Børge Jørgensen: Uden titel. Sign. BJ 66. Jern og klar glas. H. 49. B. 43.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/813Lyngby
Ubekendt kunstner: Fisker. Sign. monogram. Gips. H. 51.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2439/816Lyngby
Johannes Hedegaard: Buste, Prinsesse Benedikte. Sign. Johannes Hedegaard. Royal Copenhagen. H. 26 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/832Lyngby
Erik Rasmussen: Fad. Sign. Erik Rasmussen 2000. Kähler. Polykromt dekoreret keramik. H. 5. Diam. 32.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2439/904Aarhus
Paul Erland: Siddende kvinde. Sign. PE 1/1, 84. Patineret bronze og granit. H. 39.
Vurdering :
2439/906Aarhus
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud: