2439/511Lyngby
Olaf Rude: Kvinde siddende ved bord. Sign. Olaf Rude 22. Olie på lærred. 100 x 73.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/529Lyngby
Svend Engelund: Marklandskab. Sign. SE 53. Olie på lærred. 76 x 100.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2439/571Lyngby
Kay Christensen: Portræt af pige. Usign. Olie på lærred. 73 x 92. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2439/640Lyngby
Hans Ryggen: Opstilling med blomster. Sign. spejlvendt Hans Ryggen 1948 . Olie på plade. 39 x 46.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/646Lyngby
Thorvald Hagedorn-Olsen: Der pløjes. Sign. Hagedorn-Olsen. Olie på lærred. 59 x 69.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/698Lyngby
Karl Bovin: Landskab. Sign. Karl Bovin, 1965. Olie på lærred. 66 x 94.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2439/720Lyngby
Karl Larsen: Rytter til hest. Sign. KL 28. Olie på lærred. 52x36.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/738Aarhus
Folmer Bonnén: Hestevogn med mælkejunger. Sign. Folmer Bonnén. Olie på masonit. 116 x 120.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2439/739Aarhus
Mogens S. Andersen: Opstilling. Sign. Mogens Andersen, Paris. Olie på lærred. 66 x 54.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/740Aarhus
Per Sonne: Sydlandsk havneparti. Sign. P.S. Olie på lærred. 52 x 60.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/751Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/757Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/758Lyngby
Harald Engman: Opstilling med blomster. Sign. Harald Engman 59. Olie på lærred. 31 x 21.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2439/759Lyngby
Harald Engman: Selvportræt. Sign. Engman - 29. Olie på plade. 22 x 16.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2439/762Lyngby
Piet Pierre Moget: Kvindeportræt. Sign. P. Moget 53. Kul på papir i to dele. Lysmål 60 x 45.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2439/769Lyngby
Kay Christensen: "Tapetet i huset der blev revet ned". Sign. Kay C. Olie på lærred. 46 x 56.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/774Lyngby
Kræsten Iversen: Opstilling. Sign. KI. Olie på lærred. 37 x 48.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2439/786Aarhus
Niels Hansen: Marine med sejlskib. Sign. Niels Hansen 30. Olie på lærred. 66 x 80.
Vurdering :
3.000–4.500 DKK Næste bud:
2439/801Lyngby
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2439/818Aarhus
Mogens Valeur: Interiør Sign. M. Valeur 85. Olie på lærred. 75 x 66.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/838Lyngby
Ernst Hansen: Komposition med sol og hornblæser. Usign. Olie på lærred. 102 x 120. Uindrammet.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2439/843Lyngby
Anders Gudmundsen-Holmgreen: Venus fødsel. Sign. A.G-H 1919. Olie på lærred. 117 x 104.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/876Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/893Aarhus
Ludvig Jacobsen: Gårdeksteriør med legende børn. Sign. Ludvig Jacobsen. Olie på lærred. 41 x 53.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: