2439/505Lyngby
Michael Kvium: “Bloody Nature” , 2023. Sign. Kvium, 13/60. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 × 110.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK Næste bud:
2439/521Aarhus
Ole Ahlberg: "Hiking II", 2022. Sign. Ahlberg, 11/75. Gicléetryk i farver. Lysmål 65 x 53.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2439/523Lyngby
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/538Lyngby
Franz Gertsch: "Liegende", 1969. Sign. Franz Gertsch, ea. Serigrafi i farver. Lysmål 63 x 81.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2439/550Lyngby
Joan Miró: Komposition fra serien “Nous Avons”, 1959. Sign. Akvatinte og radering i farver. Bladstørrelse 32,5 x 50,5.
Vurdering :
20.000 DKK Næste bud:
2439/553Lyngby
Le Corbusier: "Femme a la main leve", 1954. Tryksign. LC 54. Litografi i farver. Bladstørrelse 111 x 70.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2439/556Lyngby
Pablo Picasso: Komposition. Tryksign. Picasso 16.3.71, 43/50. Radering. Lysmål 43 x 52.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2439/562Lyngby
Jacques Doucet: "Traces du quotidien", 1989. Sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 40 x 30. Uindrammet. (4)
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2439/586Lyngby
Maurice Estève: “Bouinotte”, 1980. Sign. Estève, 92/120. Litografi i farver. Lysmål 70 x 51.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2439/604Lyngby
Hans Henrik Lerfeldt: Kvinde med solbriller. Sign. Lerfeldt 88, ea. Litografi i farver. Bladstørrelse 57 x 46.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2439/651Lyngby
Erró (Gudmundur Gudmundsson): "Amazon". Sign. Erró 1993, 92/200. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 96 x 75.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2439/656Lyngby
Jacob Gadd: "Walther beundrer Scherfig". Sign. Jacob Gadd, Unika. Giclée kunsttryk. Delvist håndkoloreret. Lysmål 39×29.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/657Lyngby
Jacob Gadd: "Hvis jeg var dig". Sign. Jacob Gadd. Unika. Giclée kunsttryk. Delvist håndkoloreret. Lysmål 39×29
Vurdering :
2439/658Lyngby
Jacob Gadd: "Mona". Sign. Jacob Gadd, 35/75. Giclée kunsttryk. Lysmål 29×39.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2439/663Lyngby
Tal R: "Sidste tegning før mars". Sign. mongoram. Offset i farver. Bladstørrelse 100 x 70. Uindrammet.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2439/664Lyngby
Eske Kath: To kompositioner. Begge sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 56 × 38. Uindrammet. (2)
Vurdering :
2439/665Lyngby
Olafur Eliasson: Uden titel. Sign. på bagsiden Olafur Eliasson 71/90. Litografi. Bladstørrelse 20× 52. Uindrammet.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2439/675Aarhus
Ib Geertsen: Komposition. Sign. Ib Geertsen 1975, E.T. Serigrafi. Lysmål 24 x 19.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2439/692Aarhus
Wilhelm Freddie: Figurkomposition. Sign. Freddie 62. Tusch på papir. Lysmål 23 x 16.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2439/725Aarhus
Knut Swane: Figurkomposition. Sign. Kurt Swane 83, 10/150. Litografi. Lysmål 57 x 86.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2439/726Aarhus
Ib Geertsen: Konkret komposition. Sign. Ib Geertsen. Udstillingsplakat. Bladstørrelse 71 x 50.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2439/727Aarhus
Knud Erik Færgemann: Fra en landsby. Sign. Knud Erik Færgemann 80, E.A. Litografi i farver. Lysmål 51 x 66.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2439/736Aarhus
Jacob Gadd: "Hvad tænker du?". Sign. Jacob Gadd, 32/75. Giclée kunsttryk. Lysmål 39 x 29.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2439/752Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2439/771Lyngby
Franz Gertsch: "Junkere-Keller". Sign. Franz Gertsch 70, 5/40. Litografi monteret på plade. Bladstørrelse 65 x 79. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2439/773Lyngby
Salvador Dali: "All's Well that Ends Well" 1970. Sign. 27/250. Radering i farver. Lysmål 33 x 27.
Vurdering :
2439/776Lyngby
Sonia Delaunay: XXe siècle, Paris, 1960. Usign. Litografisk plakat i farver. Trykt hos Mourlot. Lysmål 65 x 49,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/777Lyngby
Marc Chagall: "The painter in rose", 1959. Usign. Litografisk udstillingsplakat i farver. Ed. 1500. Trykt hos Mourlot. Bladstørrelse 75 x 51.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/780Lyngby
Robert Jacobsen: Uden titel. Sign. Rob. Jacobsen, 4/80. Håndkoloreret ætsning. Lysmål 35 x 28.
Vurdering :
2439/782Aarhus
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
2439/804Lyngby
Maurice Estève: “Matinailles”, 1956. Sign. Estève, 172/200. Trykt hos Mourlot, Paris. Udgivet af l'Oeuvre Gravée, Zürich. Litografi i farver. Lysmål 46 x 56.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2439/833Aarhus
Pablo Picasso: "La Ronde de la Jeunesse". Sign. i trykket Picasso, 25.7 61. Litografi i farver. Lysmål 64 x 49.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/834Aarhus
Joan Miró, efter: "Aidez Espagne". Usigneret. udstillingsplakat., 1976. Offset tryk. Lysmål 86 x 49.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/848Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2439/873Aarhus
Pablo Picasso, efter: "347 gravures 13.3.68-5.10.68". Galerie Louise Leiris, Paris. Tryksign. Litografisk plakat. Lysmål 69 x 48,5.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: