2439/837
Hans Scherfig: "Tiger”. Sign. Scherfig 1977, 26/300. Litografi i farver. Bladstørrelse 57 x 77. Uindrammet.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
10.000 DKK -
2439/795
Vilhelm Lundstrøm: Figurkomposition. Sign. Lundstrøm. Litografi. Lysmål 43 x 30.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.300 DKK -
2439/778
Oluf Høst: To kompositioner. Begge sign. og nummereret. Litografi i farver. Lysmål 33 x 47 og 34 x 46. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK -
2439/749
Hans Scherfig: “To elefanter med flettede snabler”. Sign. Hans Scherfig, 42/200. Linoliumstryk. Lysmål 28 × 37,5.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK