2439/508Lyngby
Asger Jorn: Uden titel. Sign. Jorn 66, epreuve d'artiste. Litografi i farver. Bladstørrelse 90 x 63.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/565Lyngby
Corneille: To kompositioner. Begge sign. Litografi i farver. Bladstørrelse varierer. Uindrammet. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/574Lyngby
Asger Jorn: “Grand Déménagement” fra serien “9 Intimités Graphoglyptiques”. Sign. Jorn 69, 3/75. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 x 56.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/598Lyngby
Corneille: To compositioner. Begge sign. Litografi i farver. Bladstørrelse varierer. Uindrammet. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/610Lyngby
Corneille: "L'amour au jour le jour", 1996. Sign. Serigrafi. Bladstørrelse 42 x 58. Uindrammet. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/724Lyngby
Asger Jorn: Uden titel. Usign. Litografisk tryk udført som omslag. Trykt hos Permild & Rosengreen. Lysmål 25 × 39.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/733Lyngby
Pierre Alechinsky: Uden titel. Sign. Alechinsky, 14/100. Litografi i farver. Lysmål 55 x 42.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/770Lyngby
Pierre Alechinsky: "A l'air". Sign. Alechinsky 1978, 14/90. Litografi i farver med radering. Lysmål 21 x 27.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/812Lyngby
Asger Jorn: “Dans le sillage d'If-Aube”. Sign. Jorn 72, 59/75. Træsnit i farver. Lysmål 36 x 28.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/879Aarhus
Ejler Bille: To kompositioner. Sign. Ejler Bille 78, 121 og 125/150. To litografier. Lysmål hver 40 x 54. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud: