2439/512Aarhus
Vurdering :
100.000 DKK Næste bud:
2439/563Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2439/569Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2439/580Lyngby
Kristian von Hornsleth: "Super Panic", 2013. Sign. Hornsleth. Kakler bemalet med polykromt glasur. Hver 20 x 20. (9)
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2439/584Aarhus
Rudolph Tegner: "De tørstige børn", 1916. Sign. R. Tegner. Brunpatineret bronze. H. 25. B. 31. D. 14.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2439/608Aarhus
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2439/643Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/714Lyngby
Knud Hvidberg: "Jade Dragon". Relief. Farvet plexiglas og metal. B. 34. D. 7.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/715Lyngby
Markan Christensen: Kvinde. Sign. Markan. Bronze på sokkel af træ. H. 22.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/716Lyngby
Jørgen Haugen Sørensen: Objekt. Sign. monogram, 5/50. Bronze. H. 8 L. 14.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/729Lyngby
Ubekendt kunstner: Kvinde med flettet hår. Sign. V. Funk. Patineret bronze. H. 32.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/772Lyngby
Gudrun Lauesen: Figur af patineret diskometal i form af en kalv. H. 18,5. L. 22.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/802Lyngby
Kai Nielsen: “Venus Kalipygos”. Sign. Kai Nielsen. Bronze. H. 20.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/805Lyngby
Svend Aage Lindstrøm: Kvinde og delfin. Sign. S. Lindstrøm 1943. Udført og stemplet hos Evan Jensen. H. 34.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/806Lyngby
Kai Nielsen: Siddende kvinde. Sign. Kai Nielsen, No. IV, stemplet Nic. O Schmidt Bronzestøber. Poleret bronze. H. 8.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/809Lyngby
Børge Jørgensen: Uden titel. Sign. BJ 66. Jern og klar glas. H. 49. B. 43.
Vurdering :
2439/813Lyngby
Ubekendt kunstner: Fisker. Sign. monogram. Gips. H. 51.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2439/816Lyngby
Johannes Hedegaard: Buste, Prinsesse Benedikte. Sign. Johannes Hedegaard. Royal Copenhagen. H. 26 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2439/832Lyngby
Erik Rasmussen: Fad. Sign. Erik Rasmussen 2000. Kähler. Polykromt dekoreret keramik. H. 5. Diam. 32.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2439/842Lyngby
Corneille: Uden titel. Tryksign. Corneille, 264/999. Polykromt bemalet træ. 15 x 38 x 21.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2439/860Aarhus
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2439/904Aarhus
Vurdering :
2439/906Aarhus
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud: