2439/500Aarhus
Carl-Henning Pedersen: "Blå hest med stjerneøje", 1984. Olie på lærred. 70 x 60.
Vurdering :
150.000 DKK Næste bud:
2439/503Aarhus
Egill Jacobsen: Maske i blåt, 1976. Sign. på bagsiden EJ med datering. Olie på lærred. 41 x 31.
Vurdering :
60.000–80.000 DKK Næste bud:
2439/515Aarhus
Carl-Henning Pedersen: Figur og fabeldyr. Sign. Chp 1987, Zermatt. Akvarel. Bladstørrelse 52 x 67.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud: