2439/200
Fire upolerede ravklumper. Vægt 234 g. L. 6-8 cm. (4)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.650 DKK -
2439/223
To køreplaner af bemalet metal. 20. årh. H. 20 cm. B. 13 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2439/206
Et par barokform stager af messing. F.O. Hector, Vadstena. 20. årh. H. 39 cm. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.100 DKK -
2439/194
Buste af en ung pige af marmor. Mrk. Roma 81, I. Hoffmann. 19. årh. H. 46 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
2439/190
Et bordspejl med hjerteformet montering af sølv, og et spejl af udskåret forgyldt træ, begge med rocailles og kæmninger. 19. årh. H. ca. 36 cm. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2439/141
Bertel Thorvaldsen: "Amor vækker Psyche". Relief af patineret gips. 20. årh. L. 90 cm. H. 57 cm. D. 10 cm.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
9.500 DKK -
2439/21
Stor skulptur af matros holdende et skibsrat med barometer. 20. århs. første halvdel. Efter N.O. Schmidt. H. 77 cm.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK