2439/86
Et par halvsøjler af marmoreret træ med profilerede toppe og baser. Cirka 1800. H. 257. B. 29. (2)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2439/62
Louis XVI hjørneskab af bemalet og guldstafferet træ. 18. årh. H. 189. D. 45. B. 66.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2439/44
Sidebord af rødmalet træ, front med hylde, top med plade af messing. Rokokoform. 19. årh. H. 73,5. B. 52. D. 37.
Vurdering :
5.000 DKK Ikke solgt
2439/32
Rejsekiste af dyreskind og træ, indvendigt dekoreret med bemalede figurmotiver. 18. årh. H. 33. L. 86. D. 38.
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt
2439/26
Fransk trumeau spejl i ramme af forgyldt og bemalet træ og gesso. 19. årh. H. 115. B. 157.
Vurdering :
8.000 DKK Ikke solgt
2439/14
Konsol af rigt udskåret og forgyldt træ, prydet med putto, volutter og guirlander. 19. årh. H. 69. B. 88. D. 36.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.850 DKK -
2439/8
Et par hjørnekapitæler af forgyldt træ, rigt prydet med skæringer. 19. årh. H. 57. B. 77.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Ikke solgt