2425/905
Ernst Syberg: Opstilling med blomster på flisebord. Sign. Vandfarve og blyant på papir. Bladstørrelse 50 x 65.
Vurdering :
1.500–2.400 DKK Hammerslag:
1.300 DKK -
2425/847
Martin Kaalund-Jørgensen: Stueinteriør med en potteplante i en vindueskarm. 1932. Sign. Olie på lærred. 85 x 67.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2425/815
Niels Grønbech: Parti fra Amsterdam. Sign. N. Grønbech, 63. Olie på lærred. 26 x 32.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
500 DKK -
2425/814
Ernst Zeuthen: Skib. Sign. monogram, 1933. Olie på lærred. 35,5 x 45.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2425/813
Kræsten Iversen: Parti fra Østre Anlæg med Statens Museum for Kunst. Sign. KI. Olie på lærred. 40 x 52.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2425/794
Mogens Hertz: Høstakke. Sign. Mogens Hertz 38. Olie på lærred. 73 x 90.
Vurdering :
5.000 DKK Ikke solgt
2425/647
Oluf Høst: Komposition med figurer. Sign. Kul og vandfarve på papir. Lysmål 28 x 21. Bog medfølger. (2)
Vurdering :
5.000 DKK Ikke solgt
2425/641
Johannes Hofmeister: Parti fra Hjørring Bjerge med figur i forgrunden, 1960. Sign. JH. Olie på lærred. 57 x 77.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
2425/500
Jens Søndergaard: Sommer landskab med udsigt til marker og fjord. Sign. Olie på lærred. 91 x 110.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK Ikke solgt