2425/732
Emily Gernild: Opstilling med stearinlys og aubergine. Sign. Emily Gernild 26/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 34 x 50.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
2.800 DKK -
2425/701
HuskMitNavn: Uden titel. Sign. Huskmitnavn 10, 14/20. Radering. Bladstørrelse 39 x 30.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.400 DKK -
2425/700
Søren Solkær: Uden titel. Sign. Søren Solkær, 8/10. Litografi på japanpapir. Bladstørrelse 21 x 30.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.950 DKK -
2425/684
Tal R: Uden titel. Fra serien “Uddannelsens”, 2001. Sign. Tal R, 55/100. Offset i farver. Bladstørrelse 87 x 59,5.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2425/661
Malene Landgreen: Tre kompositioner. Alle sign. M. Landgreen 2007. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 x 57. (3)
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Ikke solgt
2425/659
Nils Erik Gjerdevik: Uden titel. Sign. NE Gjerdevik 03, 2/120. Litografi i farver. Bladstørrelse 56 x 76. Uindrammet.
Vurdering :
1.500 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2425/657
Olafur Eliasson: Uden titel. Sign. på bagsiden. Litografi i farver. Bladstørrelse 56 x 56,5. Uindrammet.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2425/655
Eske Kath: Uden titel. Sign. EK 2001, 66/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 56 x 38. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.050 DKK -
2425/654
Olafur Eliasson: Uden titel. Sign. på bagsiden Olafur Eliasson 82/90. Litografi. Bladstørrelse 20 x 52. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.600 DKK -
2425/622
Michael Kvium: “Titelløs Model II”. Sign. Kvium 91, 17/60. Litografi i farver. Bladstørrelse 63 x 92.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK