Emily Gernild: Opstilling med stearinlys og aubergine. Sign. Emily Gernild 26/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 34 x 50.
Vurdering : 4.000–6.000 DKK
Hammerslag: 2.800 DKK