2425/748
Asger Jorn: "Werkverzeichniss Druckgrafik”. To kompositioner. Tryksign. Litografier i farver. Lysmål 25 x 40. (2)
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2425/749
Pierre Alechinsky: Uden titel. Sign. Alechinsky, 28/150. Bladstørrelse 76 x 56. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2425/745
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2425/733
Corneille: Uden titel. Sign. Corneille 2003, 2/120. Terragrafi i farver. 46 x 46.
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
2.800 DKK -
2425/705
Corneille: "L’amour au jour le jour II". Komplet serie. Alle sign. Corneille 97, 17/150. Serigrafi i farve. Bladstørrelse 40 x 26. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.300 DKK -
2425/671
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2425/664
Carl-Henning Pedersen: "Mayalegenden nr. 1". Sign. Carl-Henning Pedersen 1977, 126/150. Litografi i farver. Lysmål 60 x 87.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.050 DKK -
2425/649
Corneille: Komposition. Sign. Corneille 2000, 9/120. Terragrafi i farver monteret på lærred. 53 x 62.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2425/646
Corneille: Komposition. Sign. Corneille, 40/149. Terragrafi på metal. 67 x 45.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2425/637
Christian Dotremont, Pierre Alechinsky: “Brassée sismographique”, 1972. Litografi i farver. Bladstørrelse 86 x 62.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
2425/628
Carl-Henning Pedersen: Uden titel. Sign. Litografi i farver. Lysmål 76 x 56. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.350 DKK -
2425/625
Carl-Henning Pedersen: Uden titel. Sign. Carl-Henning Pedersen Paris 1985. Litografi i farver. 76 x 56. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.400 DKK -
2425/598
Corneille: Uden titel. Sign. Corneille 94, EA. Litografi i farver. Bladstørrelse 56 x 62.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.800 DKK -
2425/538
Corneille: "Sensualité du sensible". Komplet serie. Alle sign. Corneille 88, 5/200. Litografi i farve. Bladstørrelse 29,5 x 24. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.400 DKK -
2425/532
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
18.000 DKK -
2425/526
Corneille: "Femmes et oiseaux". Otte kompositioner. Alle sign. Corneille 98, 6/60. Radering i farver. Bladstørrelse 48 x 36. Uindrammet. (2)
Vurdering :
12.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2425/520
Vurdering :
15.000–18.000 DKK Ikke solgt