2425/833
Eugène Brands: Uden titel. Sign. Brands, 72. Akvarel og olie på papir. Bladstørrelse 41 x 38.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Ikke solgt
2425/779
Robert Jacobsen: Komposition. Sign. Rob. Jacobsen, 76/100. Håndkoloreret radering. Lysmål 33 x 27.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2425/674
Carl-Henning Pedersen: Komposition med håndskrevet hilsen. Sign. Henning. Julen 1942. Tusch på papir. Bladstørrelse 25 x 34.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
2425/586
Else Alfelt: Uden titel. Usign. Akvarel på pap. Lysmål 19 x 25.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Ikke solgt
2425/523
Corneille: "Aicha eté". Sign. Corneille 91. Akvarel og gouache på papir. Lysmål 34 x 26.
Vurdering :
15.000–18.000 DKK Ikke solgt