Moderne malerier /
CoBrA
2 hammerslag
i Aarhus
2425/833
Eugène Brands: Uden titel. Sign. Brands, 72. Akvarel og olie på papir. Bladstørrelse 41 x 38.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Ikke solgt
2425/779
Robert Jacobsen: Komposition. Sign. Rob. Jacobsen, 76/100. Håndkoloreret radering. Lysmål 33 x 27.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK