2425/275
Fransk rejseur af forgyldt messing og slebet glas, skive af hvid emalje med sorte romertal. 19. årh.s slutning. H. 12. B. 8. D. 7.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2425/143
Fransk Charles X kaminur af forgyldt bronze, urhus prydet med oige og fugl, patineret skive. 19. årh.s midte. H. 41. B. 34. D. 10.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2425/125
Fransk kamingarniture af patineret bronze og zink, bestående af et par prydvaser samt kaminur prydet med Amor og Psyche. 19. årh.s slutning. H. 56. (3)
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.900 DKK -
2425/101
Fransk vægur af forgyldt bronze. 19. årh.s slutning. H. 82. B. 44.
Vurdering :
8.000–12.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK -
2425/53
Charles Georges Ferville-Suan (1847 -1925): Fransk bordur af forgyldt bronze. Første halvdel af det 20. årh. H. 39 cm. W. 34 cm. D. 18 cm.
Vurdering :
6.000 DKK Ikke solgt
2425/47
Fransk kaminur af forgyldt bronze og hvid marmor, medfølgende glasklokke. 19. årh.s slutning. H. 62. B. 40. D. 20.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.700 DKK