2425/294
Dansk søkikkert af messing beklædt med læder. Prof. Smiths Etabl.m. i. Kiöbenhavn. 19. årh. L. 19-58.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK -
2425/328
To serveringsbakker af mahogni indlagt med intarsia. 20. årh.s begyndelse. L. 42 - 52. (2)
Vurdering :
1.500 DKK Hammerslag:
850 DKK -
2425/329
Modeltog af bemalet blik med mekanisk optræk. Mærket KB, Germany. 20. årh. L. 8 - 17. (7)
Vurdering :
1.500 DKK Hammerslag:
900 DKK -
2425/303
"Lilla Dan". Modelskib af en tomastet skonnert af delvis bemalet træ. 20. årh. H. 55. L. 65.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.100 DKK -
2425/297
To lotteri- samt to forsikringsemaljeskilte. 20. årh. 15 x 27 - 27 x 56. (4)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2425/291
"Tuborg - Grøn Tuborg pilsner øl". Emaljeskilt. 50 x 35.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.800 DKK -
2425/272
LEGO: Elefant af bemalet træ på hjul. Udført og mærket hos Lego. 1940-50'erne. H. 17,5. L. 20,5.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2425/247
LEGO: To figurer af bemalet træ i form af kanin og kylling på hjul. Udført hos LEGO. H. 8-12. L. 9-16. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
2425/48
Udstoppet knopsvane. Cygnus olor. Monteret på plade af sortmalet træ. H. 70.
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2425/36
To gyngeheste samt hest på hjul af udskåret og rødmalet træ. 20. årh.s begyndelse. H. 59, 67 og 85. (3)
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Ikke solgt