2425/215
Dansk maler, 19. årh: Et sejlskib under dansk flag. Usigneret. Gouache, bly og tusch på papir. Lysmål 43 x 61.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2425/109
P. S. Krøyer: Portræt af maleren Vilhelm Kyhn. Sign. P. S. Krøyer samt tryksign. S. K. Mai 98. Radering. Lysmål 34 x 28.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
2.900 DKK -
2425/67
P. S. Krøyer: Kunstnerens selvportræt. Tryksign. S. K. Jan 99. Radering monteret på papir. Bladstørrelse 20 x 15.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK