2425/331
Fuglebur af messing og guldbronzeret metal. Ca. 1900. H. 63. Diam. 40.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
420 DKK -
2425/320
Par klokkestager af messingmalm, balusterformede stammer på hvælvede fodstykker. Barokform. 20. årh. H. 25. (2)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Ikke solgt
2425/306
En samling messing- og kobbertøj, bestående af kulspand, postejform m.m. 18.-19. årh. H. 14-48. (5)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
360 DKK -
2425/305
Bouillottelampe af delvis forgyldt og patineret bronze. Empireform. 20. årh. H. 57.
Vurdering :
5.000 DKK Ikke solgt
2425/299
Skulptur af patineret bronze i form af siddende hund. Usign. 20. årh. H. 23.
Vurdering :
1.500 DKK Ikke solgt
2425/132
Figur af udskåret træ i form af næsehorn med indlagte negle af ben. 20. årh. H. 15. L. 29.
Vurdering :
4.000 DKK Ikke solgt
2425/114
Dansk dyrerygsfad af tin. Stemplet CMS 1802 for Carl Magnus Svanberg. L. 85. B. 45.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK -
2425/30
Fransk præsentérbakke af forgyldt bronze, rigt støbt med figurmotiv og ornamentik. Cirka 1900. H. 5,5. B. 19,5. L. 34.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Ikke solgt
2425/24
John Henning, efter: Gengivelse af Parthenon-frisen. Frise af patineret gips. 20. årh. Lysmål 35 x 132.
Vurdering :
5.000 DKK Ikke solgt