2425/309
To afrikanske figurer af træ. Samt penisfutteral, koteka, af kalabas. Ny Guinea. 20. årh. Figurer 50 og 30. (3)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2425/270
Grønlandsk fugletæppe af edderfugle- og lomskind. 20. årh. 96 x 53.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2425/153
Hvalrosoverkæbe med stødtænder. Odobenus Rosmarus. L. ca. 32 cm.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2425/60
Fire grønlandske figurer af hhv. udskåret fedtsten og rensdyrtak. Usigneret. 20. årh. H. 8,5-17. (4)
Vurdering :
5.000 DKK Ikke solgt