Bornholmsk Jørgen Peter Arboe standur i kasse af senere rødmalet og guldstafferet træ, sign. J. Peter Arboe, no. 827. Danmark. 18. årh.s. anden halvdel.
Vurdering : 6.000 DKK
Hammerslag: 3.000 DKK