2425/5008
Antikkens Grækenland, Seleukidiske Kongedømme, Antiochos I Soter, 281-261 f.Kr., Chalkos, Antioch, 1,62 g, HGC 9, 195 - ualmindelig
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2425/5003
Antikkens Grækenland, Makedonske kongedømme, Philippos III Arrhidaios 323-317, Drachm, Colophon, 3,82 g, Price P43
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
650 DKK -
2425/5005
Antikkens Grækenland, Seleukidiske Kongedømme, Antiochos IX Eusebes Philopator (Kyzikenos), 114-95 f.Kr., Drachm, Antiochia, 3,16 g, SC 2367b, sjælden, ridser
Vurdering :
1.000 DKK Hammerslag:
1.050 DKK -
2425/5007
Antikkens Grækenland, Seleukidiske Kongedømme, Seleukos I Nikator, 312-281 f.Kr., AE 20, Antiochia, c. 300-281 f.Kr., 9,25 g, SC 15.1
Vurdering :
700 DKK Hammerslag:
900 DKK -
2425/5001
Antikkens Grækenland, Cilicia, Satrap Mazaios, 361-334 f.Kr., Obol, 0,59 g, SNG Kayhan 1066
Vurdering :
1.000 DKK Hammerslag:
700 DKK -
2425/5006
Antikkens Grækenland, Seleukidiske Kongedømme, Demetrios I Soter, 162-150 f.Kr., Drachm, Antiochia, 3,68 g, SC 1642.3b
Vurdering :
1.000 DKK Hammerslag:
950 DKK -
2425/5004
Antikkens Grækenland, Seleukidiske Kongedømme, Demetrios I Soter, 162-150 f.Kr., Tetradrachm, Antiochia, 15,61 g, SC 1638.1f
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.400 DKK -
2425/5002
Antikkens Grækenland, Elymais, uncertain early Arsakid king, sen 1. årh. f.Kr. - tidlig 2. årh. e.Kr., uncertain mint, Tetradrakme
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
750 DKK