Einer Mathiesen: Havneudsigt. Sign. EM. Olie på lærred. 70 x 100. Uindrammet.
Sælges d. 3. september
Vurdering : 3.000 DKK
Næste bud: 1.000 DKK
Axel Lind: "Biscaya". Usign. Olie på lærred. 108 x 47.
Vurdering : 6.000–8.000 DKK
Næste bud: 6.000 DKK Dit bud: 5.500 DKK