2436/843Aarhus
Anne Margrethe Grosell: Østerlars Rundkirke, Bornholm. Sign. Am Grosell 69. Olie på lærred. 51 x 69.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2436/849Aarhus
Johan Nobell: Surrealistisk komposition. Sign, JN. Olie på lærred. 63 x 76. Uindrammet.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2436/856Aarhus
Claus Carstensen: "Pis-monokrom". Sign. på bagsiden Claus Carstensen 93, 2/30. 46 x 40. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2436/857Aarhus
Mogens Valeur: Opstilling. Sign. M. Valeur 85. Olie på lærred. 66 x 66.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2436/859Aarhus
Hanne Mix Mikkelsen: "Landskabsabstraktion". Sign. H. Mix Mikkelsen. Olie på lærred. 70 x 70. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2436/861Aarhus
Solvejg Refslund: Komposition med kvinde. Sign. Solvejg Refslund 91. Bemalet tekstil applikeret med garn og tyl. 90 x 105.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2436/862Aarhus
Nina Sten-Knudsen: Uden titel. Sign. på bagsiden Nina Sten-Knudsen 1987. Olie på lærred. 107 x 90. Uindrammet.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2436/877Aarhus
Jens Birkemose: Uden titel. Usign. Olie på lærred. 98 x 130. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2436/878Aarhus
Karin Lanng: Byparti. Sign. Karin Lanng 80. Olie på plade. 41 x 45.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2436/881Aarhus
Karin Lanng: Violinist. Sign. Karin Lanng 81. Olie på kraftigt papir monteret på plade. 79 x 66.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2436/883Aarhus
Lars Swane: Landskab. Sign. Lars Swane 66. Olie på lærred. 61 x 75.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2436/884Aarhus
Svend Wiig Hansen: Figurkomposition. Sign. Wiig Hansen 79. Kulstift på papir. Bladstørrelse 42 x 29.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2436/888Aarhus
Asger Andersen: Uden titel. Sign. Asger A. Olie på plade. 97 x 122.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2436/889Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2436/890Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.: Uden titel. Utydeligt signeret. Olie på plade. 40 x 53.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2436/891Aarhus
Henning Koppel: Gadeparti. Sign. Henning Koppel, juni 1951. Akvarel på papir. Lysmål 47 x 59.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2436/893Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2436/898Aarhus
Lars Dan: Opstilling med blomst. Sign. Lars Dan 2005. Olie på lærred. 110 x 75. Uindrammet.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2436/899Aarhus
Fred Sieger: Uden titel. Sign. Sieger 1960. Olie på lærred. 73 x 92.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2436/902Aarhus
Amariel Nordoy: To kompositioner. Sign. monogram, 96. Akvarel på papir. Lysmål hver 26 x 35. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2436/905Aarhus
Maria Buras: To kompositioner. Sign. MB 2000. Mixed media på papir. Bladstørrelse 25 x 31 og 25 x 33. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2436/906Aarhus
Per Kramer: Figurer. Sign. PK. Olie på lærred. 31 x 101. Uindrammet.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2436/910Aarhus
Ib Eisner: Parti fra Bakken. Sign. Ib Eisner 51. Olie på lærred. 60 x 70. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2436/912Aarhus
Carl Anton Jørgensen: "Færinger i fjeldet". Sign. Carl Anton J, 49. Tusch på papir. Lysmål 16 x 19.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2436/913Aarhus
Rita Kernn-Larsen: Uden titel. Sign. Rita Kernn-Larsen. Mixed media på malepap. 25 x 36.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2436/920Aarhus
Henry Bailum: "Hanstholm Kirke og Fyr". Sign. Henry Bailum 61. Olie på masonit. 61 x 95.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2436/929Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2436/930Aarhus
Axel Lind: "Biscaya". Usign. Olie på lærred. 108 x 47.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud: