2436/220Lyngby
Frugtkurv af fajance, indvendig dekoreret i farver. Utydeligt sign. 18. årh. 18 x 22 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2436/221Lyngby
Fad af fajance, dekoreret i farver med blomster og ranker, sign. DP/CB, Coburg? 18. årh.s slutning. Diam. 35 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2436/222Lyngby
Stort ovalt fad St. Kongensgade af fajance, dekoreret i blåt, Gjerløfs periode. 18. årh. 57 x 43 cm. c4
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2436/267Lyngby
"Tranquebar" service af fajance, dekoreret i blåt. Aluminia (80)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2436/296Lyngby
Kellinghusen urhus, af fajance, dekoreret i farver og modelleret med to kvindebuster mellem blomsterdekorerede pilastre. 18. årh.s slutning. H. 25 cm.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: