2436/37Lyngby
Martinus Rørbye: Kystparti fra Schweningen. Usigneret. Dateret Schweningen Den 7. Juni 1834. Bly på papir. 13 x 23.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2436/67Lyngby
Peter Ilsted: Portræt af Vilhelm Hammershøi. 1900. Opus 44. Usigneret. Radering. Bladstørrelse 21,5 x 19,5. Uindrammet.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2436/207Lyngby
I. T. Hansen: Kanalparti fra Venedig. Sign. I. T. Hansen Venezia, 1891. Vandfarve på papir monteret på malepap. 16 x 11.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2436/210Lyngby
Peter Ilsted: “Hendrik”, 1924. Opus 43. Sign. Peter Ilsted, 100/145. Mezzotinte. Lysmål 69 x 61.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: