2436/20Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2436/26Aarhus
Et par Louis XVI armstole af forgyldt træ, medaljonformet ryg, udskåret med sløfjer. 18. årh.s slutning. (2)
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2436/32Aarhus
Langbænk af grønmalet fyrretræ. 19. årh. H. 51. B. 33. L. 205.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2436/38Aarhus
Et par armstole af forgyldt træ, udskåret med bladværk og kannelerede ben. Louis XVI form. 19. årh. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2436/44Aarhus
Tre næsten identiske armstole af nøddetræ. Louis XV stil. 20. årh. (3)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2436/62Aarhus
Rejsekuffert indrettet med bøjler, skuffer og rum, beslag af metal. 20. årh.s begyndelse. H. 103. B. 51. D. 55.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2436/74Aarhus
Rokoko bord af nøddetræ, plade med marquetteri, udskåret med rocailler. 18. årh. H. 74,5. B. 55. D. 81.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2436/80Aarhus
Sidebord af rosentræ, sarg med skuffe og udtræksplade. Transition form. 19. årh. H. 69. B. 38,5. D. 30.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2436/86Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2436/92Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud:
2436/104Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2436/116Aarhus
Dansk barok klapbord af massivt egetræ, sarg med skuffe. 18. årh. H. 71,5. B. 100. L. 49/102/155.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2436/128Aarhus
Par franske Directoire armstole af mahogni, rigt udskåret med svaner og bladværk. 19. årh. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2436/134Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2436/140Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2436/146Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2436/348Aarhus
Veneziansk spejl i ramme af delvis rosa, forgyldt og klart glas. 20. årh. H. 96. B. 56.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2436/373Aarhus
Louis XVI spejl i ramme af forgyldt træ og gesso. 18. årh. H. 135. B. 73.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2436/377Aarhus
Svensk klapbord af gråmalet træ, sider med skuffer. 19. årh. H. 74. L. 38/107/176. B. 119.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: