2436/27Lyngby
Samling grønlandske fangstredskaber m.v af træ og ben. 20. årh.s begyndelse. (10)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2436/117Lyngby
Narhvalstand - Monodon monoceros. Vægt 1611 g. L. 152 cm.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2436/217Lyngby
Karl Kristoffersen: To figurer af udskåret fedtsten, begge sign. KK. H. 14 og 16 cm. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2436/218Lyngby
Simon Kristoffersen: Isbjørn angriber grønlandsk fanger. Udskåret fedtsten. Sign. Simon 1965. H. 16 cm L. 37 cm.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: