2436/36Aarhus
Narhvalstand. Monodon monoceros. Vægt ca. 2500 g. L. 153.
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
2436/84Aarhus
Fire grønlandske figurer af hhv. udskåret fedtsten og rensdyrtak. Usigneret. 20. årh. H. 8,5-17. (4)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2436/376Aarhus
Hvalroskranie med to stødtænder og underkæbe. Odobenus rosmarus. Stødtænder L. 21 og 22.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2436/386Aarhus
Niels Laurits Nielsen: Kystparti fra Grønland med isbjerge. Sign. NLN. Akvarel på papir. 24 x 34.
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud: