2432/920Aarhus
Vurdering :
25.000 DKK Næste bud:
2432/921Lyngby
Svend Wiig Hansen: Komposition. Sign. S. Wiig Hansen. Tusch på papir. Bladstørrelse 24 x 24.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/922Aarhus
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2432/923Aarhus
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2432/924Aarhus
Rud Thygesen, Johnny Sørensen: Et par skabe af mahogni. Udført hos HG Furniture. H. 112. B. 100,5. D. 36. (2)
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
2432/925Aarhus
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2432/926Aarhus
Vilhelm Wohlert, Jørgen Bo: "Louisiana". Pendel af patineret kobber. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 40.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/927Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/928Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2432/929Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2432/930Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2432/931Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2432/932Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/933Aarhus
Mogens Koch: Skab og bogkasse af massiv mahogni. Rud. Rasmussen Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5/36. (2)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2432/934Aarhus
Tadaomi Mizunoe: "Book Chair". Tre stole med stel af bøg og teak. Udført hos Tendo. (3)
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2432/935Lyngby
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2432/936Lyngby
Vurdering :
15.000–18.000 DKK Næste bud:
2432/937Lyngby
Vurdering :
15.000–18.000 DKK Næste bud:
2432/938Lyngby
Jim Dine: "Nancy Outside in July VI". Sign. Radering i farver. Bladstørrelse 90 x 63. Uindrammet.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2432/939Lyngby
Marino Marini: Uden titel. Sign. Marino, 6/50. Litografi i farver. Lysmål 64 x 49.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2432/940Lyngby
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2432/941Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2432/942Lyngby
Tage Poulsen: Et par lænestole af massiv fyr, sæder med papirgarn. Udført hos gm Møbler. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2432/943Lyngby
Børge Mogensen: To pers. sofa med ben af nøddetræ. Betrukket med rød/brunt skind. L. 158.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/944Aarhus
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2432/945Aarhus
Ubekendt design: Bordlampe af patineret messing og sortlakeret metal med indstillelig skærm og arm. 1950'erne.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: