2432/593Aarhus
Louis Marcussen (Ovartaci): "Josephine Baker". Usigneret. Skulptur af bemalet og udskåret træ. H. 20.
Vurdering :
40.000 DKK Næste bud:
2432/614Aarhus
Lars Calmar: Løvinde og nøgen mand. Sign. L. Calmar. Guld-og rosa glaseret stentøj. H. 19.5.
Vurdering :
20.000 DKK Næste bud:
2432/647Aarhus
Bror Hjorth: Siddende kvinde. Sign. Bror Hjorth. Gips. H. 35.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2432/706Aarhus
Povl Søndergaard: Stående ung kvinde. Sign. Povl Sg. Patineret bronze. H. 45.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/710Aarhus
Erik Heide: Uden titel. Sign. Erik Heide 1974. Patineret støbejern og granit. H. 22.
Vurdering :
2432/711Aarhus
Erik Heide: "Død fugleunge". Usign. Patineret støbejern og granit. H. inkl. sokkel 8. L. 9.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/718Aarhus
Ubekend kunstner, 20. årh.: Figurer. Utydelig sign. Lertøj. H. 22.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/777Aarhus
Bror Hjorth: Kvinde med sytøj. Sign. Bror Hjorth. Lertøj. H. 16.
Vurdering :
2.500 DKK Næste bud:
2432/799Aarhus
Ubekendt kunstner, 20.-21. årh.: Uden titel. Usigneret. Skulptur af udskoret Masurbirk. H. 27. B. 41.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: