2432/721Lyngby
Anne Mette Haagensen: Uden titel, 1992. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 82 x 66.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/722Lyngby
Albert Bertelsen: Uden titel. Sign. monogram 65. Pastel og oliekridt på papir. Lysmål 56 x 58.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/723Lyngby
Johannes Carstensen: Hængende fugl. Sign. Joh. Carstensen 74. Olie på plade. 61 x 42.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/728Lyngby
Erling Jørgensen: "Grøn, gul, blå". Triptykon. Sign. på bagsiden, 2000. Olie på lærred. Hver 70 x 100. Uindrammet. (3)
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/729Lyngby
Dace Lapina: Opstilling, 1995. Sign. D Lapina. Olie på lærred. 60 x 80.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/730Lyngby
Dace Lapina: Opstilling, 1996. Sign. D. Lapina. Olie på lærred. 55 x 65.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/731Lyngby
Ubekendt kunstner: I Anoritooq - fjordens bund, Østgrønland, 1967. Sign. Olie på lærred. 80 x 110.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/732Lyngby
Lukasz Korolkiewicz: Uden titel. Sign. Ł. Korolkiewicz, 1977. Blyant på papir. Bladstørrelse 51 x 73. Uindrammet.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2432/735Lyngby
Poul Oscar Hansen: Komposition. Sign. POH 82. Collage i farvet papir. Lysmål 64 x 50.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/737Lyngby
Elna Fonnesbech-Sandberg: Figurer. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 94 x 66.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2432/738Lyngby
Jens Peter Helge Hansen: Uden titel, 1973. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 62 x 80.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/741Lyngby
Svend Engelund: Landskab. Sign. SE. Olie på masonit. 20 x 34,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/742Lyngby
Ole Kielberg: "Amarylis", 1960. Sign. OK. Olie på lærred monteret på pap. 14 x 20.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/745Aarhus
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2432/750Lyngby
Paul Gadegaard: Landskab. Sign. Paul Gadegaard 41. Olie på lærred. 54 x 67.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2432/752Lyngby
Pia Andersen: Uden titel. Sign. Pia Andersen 1990; sign. på bagsiden. Mixed media på lærred. 80 x 60.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2432/753Lyngby
Sven Havsteen-Mikkelsen: Uden titel, 1972. Sign. S. Havsteen. Olie på lærred. 65 x 50.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/754Lyngby
Amariel Nordoy: Uden titel. Sign. Nordoy 99; sign. på bagsiden. Olie på lærred. 55 x 65.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/757Lyngby
Finn Pedersen: Uden titel. Sign. Finn Pedersen 85. Olie og akvarel på papir monteret på plade. 59 x 41.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/761Aarhus
Trine Hind: "Éfterladt/Efterladenskab", 2009. Sign. på bagsiden Tine Hind. Olie på lærred. 130 x 170. Uindrammet.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2432/767Aarhus
Kjeld Hansen: To kompositioner. Sign. monogram. Olie på lærred. 38 x 55. (2)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/769Aarhus
Peter Thor Gunnarsson: "Glimt", 2009. Sign.med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 160 x 140. Uindrammet.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2432/782Aarhus
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2432/784Aarhus
Johannes Hofmeister: Parti fra Lønstrup. Sign. JH. Olie på lærred. 50 x 60.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/786Aarhus
Svend Engelund: Landskab. Sign. SE. Olie på papir monteret på masonit. 16 x 25.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/787Aarhus
Johannes Hofmeister: Figur i landskab. Sign. J.H. Olie på plade. 25 x 35.
Vurdering :
2432/790Aarhus
Knud Steffen Nielsen: Uden titel. Sign. KSN. Olie på plade. 130 x 121.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2432/792Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2432/795Aarhus
Sven Dalsgaard: "Meinert Fuglebakkevej 84". Sign. Sven Dalsgaard 1975. Olie på lærred. 70 x 100. Uindrammet.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2432/796Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2432/807Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/827Aarhus
Preben Wölck: "Lyst land. (Homage à Teresa Berganza). Sign. Olie på lærred. 74 x 92.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2432/828Aarhus
Kay Christensen: "Taarene bag blomsterne", 1966. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 56 x 47.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/863Aarhus
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/864Aarhus
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2432/874Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/876Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/893Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2432/895Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/906Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/921Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: