2432/575Aarhus
Sven Dalsgaard: "I tiden løb". Sign. Sven Dalsgaard 93, 73/120. Litografi. Lysmål 48 x 33.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/660Aarhus
Jörg Immendorff: Uden titel. Sign. Immendorff 01, e.a. Edition 100 ex. Serigrafi i farver. Lysmål 76 x 63. (1764)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/680Aarhus
Mogens Andersen: Komposition. Sign. MA 64/150. Litografi. Bladstørrelse 82 x 61. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/703Aarhus
Aage Gitz-Johansen: Otte figurkompositioner. Usign. Træsnit. Lysmål 23 x 17. (8)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2432/704Aarhus
Bjørn Nørgaard: Tre kompositioner. Sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 35 × 28, 29 × 37 og 37 × 28. Uindrammet. (3)
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/744Aarhus
Salvador Dali: Surreel komposition. Sign. Dali, 74/300. Radering i farver. Lysmål 61 x 43.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/771Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA 50/90. Litografi. Bladstørrelse 77 x 55. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/803Aarhus
Walasse Ting: Liggende kvinde. 1977. Sign. Ting 77, 5/100. Litografi. Lysmål 69 x 98.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2432/833Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA 91, 90/110. Litografi. Bladstørrelse 66 x 48. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/834Aarhus
Tadashi Nakayama: "Two horses into the thunder". Sign. T. Nakayama 1963, 38/65. Træsnit. Lysmål 75 x 59.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/873Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. 1975. Sign. Mogens Andersen 75, 62/90. Litografi. Lysmål 68 x 50.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/885Aarhus
Mogens Andersen: To kompositioner. Usign. To raderinger. Bladstørrelse hver 64 x 53. Uindrammet. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/889Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA 85, 13/90. Litografi. Bladstørrelse 76 x 55. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud: