2432/783Aarhus
Jan S. Hansen: Uden titel, diptykon, 2014. Sign. på bagsiden Jan S. Hansen. Cyanotypi på lærred. 101 x 71. (2)
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/784Aarhus
Johannes Hofmeister: Parti fra Lønstrup. Sign. JH. Olie på lærred. 50 x 60.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/786Aarhus
Svend Engelund: Landskab. Sign. SE. Olie på papir monteret på masonit. 16 x 25.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/787Aarhus
Johannes Hofmeister: Figur i landskab. Sign. J.H. Olie på plade. 25 x 35.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/788Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/789Aarhus
Anne Margrethe Grosell: Høstlandskab med høstakke. Sign. Am Grosell. Olie på lærred. 54 x 65.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/790Aarhus
Knud Steffen Nielsen: Uden titel. Sign. KSN. Olie på plade. 130 x 121.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2432/792Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2432/795Aarhus
Sven Dalsgaard: "Meinert Fuglebakkevej 84". Sign. Sven Dalsgaard 1975. Olie på lærred. 70 x 100. Uindrammet.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2432/796Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2432/801Aarhus
Kresten Krestesen: Losning på Aarhus Havn. Sign. KK. Olie på lærred. 120 x 100.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/807Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/827Aarhus
Preben Wölck: "Lyst land. (Homage à Teresa Berganza). Sign. Olie på lærred. 74 x 92.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2432/828Aarhus
Kay Christensen: "Taarene bag blomsterne", 1966. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 56 x 47.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/835Aarhus
Jens Ølsgaard: "Quai de seine". Sign. monogram, 1918. Akvarel på papir. Bladstørrelse 31 x 48.
Vurdering :
1.500 DKK Næste bud:
2432/863Aarhus
J.V. Martin: "Nedbrydning af gamle elementer - fortsæt til nye findes". 1975. Sign. Olie på Lærred. 100 x 90.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/864Aarhus
Frank Hammershøj: "Den hvide stol". 1982. Sign. FH; sign. med titel og datering på bagsiden. 75 x 61.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2432/874Aarhus
Loui Michael: Surrealistisk komposition. 1984. Sign. monogram. Mixed media. 28 x 21.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/876Aarhus
Per Flemming: Folkeliv på en gågade. Sign. PF. Olie på lærred. 80 x 60.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/893Aarhus
Odd Moe: Uden titel. Sign. på bagsiden Odd Moe, 98. Olie på lærred. 80 x 90.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2432/894Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/895Aarhus
Knud Nielsen: Uden titel. Sign. Knud N. Tuschlavering på papir. Bladmål 27,5 x 39.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/896Aarhus
Thomas Laurits Jørgensen: En stående kvinde. Sign. monogram. Olie på lærred. 120 x 53.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/906Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/921Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/935Lyngby
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2432/937Lyngby
Vurdering :
15.000–18.000 DKK Næste bud:
2432/941Aarhus
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: