2432/4217
1927. Chr. X, 10 kr. rød/grøn. Nydeligt postfriskt mærke
Vurdering :
1.200 DKK Hammerslag:
750 DKK -
2432/4220
1929. Kræft, 25+5 øre, blå. Varianter "Langt T" og "Plet på slangens bug". Postfriske
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
420 DKK -
2432/4219
1927. Karavel, 15 øre, rød. variant "Brudt storsejl". Postfrisk
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
380 DKK -
2432/4218
1927. Karavel 15 øre, rød. 3-stribe med variant "ØPE". Postfrisk. Attest Kaiser
Vurdering :
1.000 DKK Hammerslag:
650 DKK -
2432/4216
1925. Gl. Luftpost. Meget smuk opfrankeret helsag sendt REC. fra HORNBÆK 26.8.33 til Berlin
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
300 DKK -
2432/4215
1925. Chr. X, 25 øre grøn. SINGLE på brev fra København 1.5.27 til Tyskland. Dette er en af de sjældneste singlefrankeringer fra bogtryksperioden
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
380 DKK -
2432/4214
1925-1929. Gl. Luftpost. perfekt postfriskt sæt
Vurdering :
800 DKK Hammerslag:
550 DKK -
2432/4213
1921. Chr. X, 40 øre blå. Single på sørgebrev skrevet på Hvidøre af Dronning Alexandras søster Thyra. Fuldt indhold
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
1.150 DKK -
2432/4209
1915. 80/12 øre, grå/rød. OMVENDT RAMME. Postfrisk
Vurdering :
1.000 DKK Hammerslag:
1.750 DKK -
2432/4212
1921. Bølgel. 5 øre brun. UTAKKET. Postfrisk
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
550 DKK -
2432/4211
1918. Chr. X, 5 kr. Rødviolet. Flot postfrisk fireblok. AFA 6.000+. Attest Nielsen
Vurdering :
900 DKK Hammerslag:
480 DKK -
2432/4210
1915. Chr.X, 80 øre, blågrøb. Variant pos. 57 "Plet i øvre rand". Meget sjældent postfriskt mærke. Ikke prissat i AFA
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
340 DKK -
2432/4208
1915. 5 kr. Posthus, brunrød. Vm.IV. m.fl. Adressebrev fra København til Thisted 7.1.1919. Atttest Nielsen
Vurdering :
1.000 DKK Hammerslag:
750 DKK -
2432/4207
1913. Chr. X, 5 øre, grøn. Single på TELEGRAM stemplet Saxkjøbing 11.11.15. Sjældent
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
420 DKK -
2432/4206
1912. Posthus, 5 kr. brunrød, vm.III. Fireblok med varinat "Manglende opstreg i N". De 2 øvre mærker med bred tak forneden (knækket takningsnål)
Vurdering :
1.500 DKK Hammerslag:
1.350 DKK -
2432/4205
1912. 35/20 øre, omvendt ramme. Postfrisk
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
420 DKK -
2432/4204
1912. 35/16 øre, grå/brun. OMVENDT RAMME. Nydseligt stemplet eksemplar. Attest Paaskesen
Vurdering :
1.000 DKK Hammerslag:
850 DKK -
2432/4203
1912. 4/8 øre, vm. II. Pos. A78 med variant "PLET UNDER 4-TAL". Attest Nielsen
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
900 DKK -
2432/4197
1907. Fr. VIII, 5 øre, grøn. Planche med bedre varianter
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
300 DKK -
2432/4202
1912. 4/8 øre, vm. II. Pos. A6-10/16-20. Postfrisk 10-blok
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
1.300 DKK -
2432/4201
1907. Fr.VIII, 10 øre, rød. variant "PLET OVER N". Smuk centreret postfriskt mærke
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
300 DKK -
2432/4199
1907. Fr. VIII, 10 øre, rød. Planche med bedre varianter
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
260 DKK -
2432/4195
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun. Pos. 85-86. Parstykke med varianter "Kæp i øret" og "Parallelle streger under D og A"
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
250 DKK -
2432/4194
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun. Pos. 76 med variant ""2 parallelle ridser i A og M"
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
250 DKK -
2432/4193
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun. Pos. 62 med variant "Tyk ridse i R i Danmark"
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
250 DKK -
2432/4182
1884. 20 øre, blå. Smukt stemplet parstykke med ISOLERET SMÅ TAL og STORE HJØRNETAL sammenhængende. AFA 8.000. Attest Nielsen
Vurdering :
1.500 DKK Hammerslag:
1.100 DKK -
2432/4191
1905. Bølgelinie, 2 øre, rød, 3 øre, grå og 4 øre, blå. Lot med 5 gode postfriske varianter (43x,43y,44y,45x,45y)
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2432/4190
1904. Chr.IX, 50 øre, lilla og lillabrun. 2 meget smukke postfriske mærker
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
380 DKK -
2432/4189
1904. Chr. IX, 20 øre sortblå. Parstykke med variant "Delvist farvefyldt M"
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
250 DKK -
2432/4188
1904. Chr. IX, 10 øre, rød. Pos. 47 med variant "Plet på kind"
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
250 DKK -
2432/4180
1882. 5 øre, grøn. Små tal. Parstykke i LUXUSKVALITET. Ex. Lasse Nielsen
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
650 DKK -
2432/4187
1904. Chr. IX, 10 øre, rød. Pos. 41-42. Parstykke med variant "Defekt andet A i Danmark"
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
250 DKK -
2432/4185
1904. Chr. IX, 10 øre, rød. 3 plancher med pladede mærker fra plade 2
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
250 DKK -
2432/4183
1895. 10 øre, rød. Brevkort sendt til ALEXANDRIA, ÆGYPTEN 5.3.02. Ankomaststempel MANSOURA 12.III.02. Sjælden destination i pragtkvalitet
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
300 DKK -
2432/4181
1884. 10 øre, rød. Variant "Åbent nul". Postfrisk
Vurdering :
600 DKK Hammerslag:
420 DKK