Standur i kasse af delvist forgyldt, grønmalet og marmoreret træ. 18. årh.s slutning. H. 243. B. 52. D. 26.
Sælges d. 5. august
Vurdering : 10.000–12.000 DKK
Næste bud: 7.000 DKK