2432/9Lyngby
Dansk svingkedel af sølv. Mester Ole Chr. Collin, København 1879. Vægt 2844 g. H. ialt 36 cm.
Vurdering :
12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/15Lyngby
Julebestik af delvis forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde samt fire jubilæumsskeer. A. Michelsen. Vægt 1704 g. (38)
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/39Lyngby
Dansk regence sukkerskål af sølv. Mester Henrik Jensen, København 1747. Vægt 300 g. H. 15,5 cm.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2432/166Lyngby
"Herregård" bestik af sølv. Cohr. Vægt ekskl. knive 877 g. (34)
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/169Lyngby
10 årsskeer af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde. Georg Jensen. Vægt 456 g. (10)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/175Lyngby
Russisk portemonnæ af sølv. Moskva 1908-1917, lødighed 84. L. 8 cm.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/178Lyngby
Russisk etui af sølv og Dansk etui af sølv. 1896 og 1935. L. 10 cm. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/221Lyngby
Skønvirke øreskål og strøbøsse, henholdsvis Kbh. 1914 og 1919. Derudover Louis XVI form kaffekande, Kbh. 1899. Vægt 1325 g. (3)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/271Lyngby
Par stager af sølv. Hejl & Co. Barok form. 20. årh. Udfyldte. H. 19,5. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/280Lyngby
Kande af sølv, A. Michelsen 1852. Vægt 500 g. H. 22 cm.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/281Lyngby
Sæt på fire saltkar af sølv, Københavns bymærke 1914. Vægt 232 g. (4)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud: