Etnografika
3 hammerslag
2432/218
Pauline Alaufesen: Grønlandsk kajakmodel samt figur af udskåret træ, signeret PA. L. 59 cm. H. 21 cm. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2432/163
To hvalrostænder - Odobenus Rosmarus. Vægt 1216 g. L. 40 og 42 cm. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.300 DKK -
2432/42
Isbjørneskind med intakte kløer. Ursus Maritimus. Hoved til hale L. 220. Forpote til forpote B. 220.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK