2432/3Lyngby
Narhvalstand - Monodon monoceros. Vægt 1611 g. L. 152 cm.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/42Aarhus
Isbjørneskind med intakte kløer. Ursus Maritimus. Hoved til hale L. 220. Forpote til forpote B. 220.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2432/148Aarhus
Johannes Kreutzmann: To figurer af udskåret og bemalet træ. Begge sign. JK. H. 37-40. (2)
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Næste bud:
2432/163Lyngby
To hvalrostænder - Odobenus Rosmarus. Vægt 1216 g. L. 40 og 42 cm. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/218Lyngby
Pauline Alaufesen: Grønlandsk kajakmodel samt figur af udskåret træ, signeret PA. L. 59 cm. H. 21 cm. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: