2432/101Lyngby
Kongeligt nyrokoko kaminur af forgyldt bronze. 19. årh.s slutning. H. 54. B. 45. D. 21.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Næste bud:
2432/104Aarhus
Standur i kasse af delvist forgyldt, grønmalet og marmoreret træ. 18. årh.s slutning. H. 243. B. 52. D. 26.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2432/110Aarhus
Jugend bordur af patineret zink, dekoreret med en arbejdende mand. 20. årh.s begyndelse. H. 34.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/128Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2432/140Aarhus
Konsolur af forgyldt bronze, på urhus stående forfatteren Jacques-Henri Bernardin. 19. århs midte. H. 49.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/305Aarhus
Fransk rejseur i kasse af messing med sider af slebet glas. Værk sign. Japy Frères. 19. årh. H. 14. B. 9.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: