2449/503Aarhus
Lars Nørgård: "The Forgetful Theater", 2013. Sign. på bagsiden Lars Nørgård. Olie på lærred. 175 x 300. Uindrammet.
Vurdering :
100.000–125.000 DKK Næste bud:
2449/599Aarhus
Claus Carstensen: U.T. Sign. på bagsiden Carstensen med datering 110998-5. Olie på lærred. 70 x 60.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2449/647Aarhus
Sven Dalsgaard: "Ting fra den hjemvendte", 1990. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse hver 67 x 50. (3)
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2449/796Aarhus
Signe Jais: Komposition fra serien “Big Yank Motel”, 2006. Sign. på bagsiden. Mixed media på plade. 50 x 50.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2449/798Aarhus
Lise Blomberg Andersen: "Skruk". Usign. Olie på lærred. 45 x 60.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud: