2449/502Lyngby
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2449/505Lyngby
Anders Moseholm: "Local Global", 2015. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 200 x 133. Uindrammet.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2449/509Aarhus
Hans Henrik Fischer: "Magnus". Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 50 x 40. Uindrammet.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2449/511Lyngby
Francisco Borès: "Panorama". Sign. Borès 37. Olie på lærred. 38 x 46. Uindrammet.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2449/520Lyngby
Anders Moseholm: "Curve No 5", 2014. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 92 x 92. Uindrammet.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2449/527Aarhus
Albert Bertelsen: "Gl. Lås". 2008. Sign. Albert Bertelsen. Olie på lærred. 120 x 90.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2449/529Lyngby
Jan Voss: Uden titel, 1994. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 95 x 80 cm.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2449/532Lyngby
Jean Deyrolle: "Nanthilde", Gordes april-juli 1965, opus 793. Sign. J. Deyrolle. Tempera på lærred. 75 x 75.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2449/539Aarhus
Hans Henrik Fischer: "Jonathan". Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 50 x 40. Uindrammet.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2449/546Aarhus
Gerda Wegener: "Globéol Liquide". Sign. Gerda Wegener. Pen, blyant og vandfarve på papir. Lysmål 37 x 45.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2449/547Lyngby
Albert Bertelsen: "Dame i sort", 1984. Sign. monogram. Olie på lærred. 105 x 115.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2449/550Lyngby
Lynn Chadwick: Hvilende figur. Sign. Chadwick 69. Tusch og akvarel på papir. Lysmål 44 x 53.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2449/551Aarhus
Arthur Köpcke: "Spuren, Septuagesima". Sign. på bagsiden med titel og datering. Mixed media på plade. 100 x 70.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2449/559Lyngby
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2449/560Aarhus
Inge Hørup: "Tøseleg", 2003. Sign. Inge Hørup med datering samt på bagsiden. Olie på lærred. 80 x 60.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2449/563Aarhus
Inge Hørup: "Fra et professionelt menneskes dagbog", 1992. Olie på kraftigt papir. Bladstørrelse 138 x 98.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2449/565Lyngby
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2449/568Lyngby
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2449/569Aarhus
Hans Henrik Fischer: "Emma". Sign. på bagsiden med titel on datering. Olie på lærred. 50 x 40. Uindrammet.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2449/571Lyngby
Nils Erik Gjerdevik: Komposition. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 50 x 60. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/572Aarhus
Hans Henrik Fischer: "Olivia". Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 50 x 40.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2449/574Lyngby
Nils Erik Gjerdevik: "VIAE", 97. Sign. betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 50 x 60. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/578Aarhus
Svend Engelund: Landskab med mor og barn i forgrunden, 1957. Sign. SE med datering. Olie på lærred. 82 x 100.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2449/580Lyngby
Peter Nyborg: "'The New Victory", 1984. Sign. Nyborg. Goauche på papir. Bladstørrelse 56 x 74.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/583Lyngby
Merete Barker: Uden titel. Sign. Merete Barker - 84. Olie på papir. Bladstørrelse 76 x 64.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/584Aarhus
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2449/590Aarhus
Hans Henrik Fischer: "U. titel". Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 80 x 80. Uindrammet.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2449/592Lyngby
Hans Øllgaard: Høstbillede. Sign. monogram. Olie på lærred. 57x70.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2449/593Aarhus
Buckley Macgurrin: "The candles". 1950. Sign. Macgurrin. Olie på plade. 51 x 41.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/596Aarhus
Buckley Macgurrin: "Tove 2". 1963. Sign. Buckley Macgurrin 1963. Olie på lærred. 46 x 36.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/601Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/604Lyngby
Hugo Arne Buch: Uden titel, 1961. Sign. på bagsiden. Oli epå lærred. 99 x 77.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/605Aarhus
Sven Dalsgaard: "Søskende-billede", 1989. Alle sign. Akryl på træplade med applikation. 70 x 70. (3)
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2449/607Lyngby
Lars Swane: Interiør. Sign. Lars Swane. Olie på lærred. 135 x 151.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2449/611Aarhus
Preben Wölck: Uden titel. 1947. Sign. Wölck 47. Olie på lærred. 95 x 71.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2449/620Aarhus
Majken á Grømma: "På vej", 2007. Sign. M á G. Olie på lærred. 150 x 150.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2449/622Lyngby
Nils Erik Gjerdevik: Komposition, 1995-96. Sign. på bagsiden samt årstal. Olie på lærred. 80 x 130.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2449/623Aarhus
Inge Hørup: Uden titel, 1991. Sign. Inge Hørup med datering. Olie på masonit. 100 x 100.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2449/628Lyngby
Erik Bille Christiansen: Minnie Mouse, 2014. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 80 x 60.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2449/631Lyngby
Bentemarie Kjeldbæk: Uden titel, 2002. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 90 x 70. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2449/652Lyngby
Ib Geertsen: Uden titel, 1967. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 65 x 50.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2449/654Lyngby
Niels Reumert: Komposition. Sign. Niels Reumert 64. Olie på lærred. 36 x 36. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/658Aarhus
Kay Christensen: Kongens Nytorv, 1959-60. Sign. Kay C. Olie på lærred. 51 x 66.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2449/660Aarhus
Merete Barker: Uden titel. Sign. Merete Barker 95. Olie på papir momteret på lærred. 70 x 100.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2449/662Aarhus
Ralph Bernabei: Uden titel. Sign. R. Bernabei 2010. Mixed media på papir. Bladstørrelse 88 x 44.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/663Aarhus
Ken Denning: Uden titel, 1998. Sign. på bagsiden med datering. Olie på lærred. 90 x 96. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/664Aarhus
Ken Denning: Uden titel. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 90 x 96. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/665Aarhus
Charlotte Danielsen: "Line up". Sign. Charlotte Danielsen. Olie på lærred. 90 x 135. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/666Lyngby
Niels Reumert: Ansigt. Sign. på bagsiden Niels Reumert 1977. Olie på lærred. 23 x 25.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/668Lyngby
Mogens Gissel: Uden titel. Sign. MG 92. Olie på lærred. 146 x 122.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2449/669Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA 87. Tusch og akvarel på papir. Bladstørrelse 48 x 36. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2449/672Lyngby
Herman Stilling: "Bjerge, Engel og Trold'. Sign. H. Stilling; bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 38 x 46.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/675Lyngby
Arne L. Hansen: Uden titel, 1987. Sign. ALH; delvist signeret på bagsiden. Olie på plade. 34 x 35.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2449/676Lyngby
Arne L. Hansen: Uden titel. Sign. ALH. Olie på plade. 34 x 35.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2449/680Aarhus
Niels Erik Skovballe: "Æg, som .....". Sign. monogram 2021. Olie på plade. 18,5 x 24,5.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/693Aarhus
Axel P. Jensen: Arbejde i tørvemosen. Sign. Axel P. J. 1911. Olie på lærred. 80 x 115.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2449/695Aarhus
Axel P. Jensen: Parti fra Agri Kirke. Sign. Axel P.J. 32. Olie på lærred. 61 x 81.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/697Aarhus
Lars Swane: Udsigt til en landevej. Sign. Lars Swane. Olie på lærred. 66 x 76.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/698Aarhus
Emil Jensen: Landskab med huse. Sign. Emil J. Olie på lærred. 42 x 52.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/704Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/708Lyngby
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: