2449/533Aarhus
Jens Søndergaard: Landskab med landmand der trækker kvæg. Sign. Jens Søndergaard. Olie på lærred. 86 x 110.
Vurdering :
30.000 DKK Næste bud:
2449/566Aarhus
Johannes Hofmeister: Bakket landskab med huse og figurer. Sign. J.H. Olie på lærred. 85 x 99.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Næste bud:
2449/587Aarhus
Jens Søndergaard: Klit, Stenbjerg. Sign. Jens S, 50. Akvarel og kul på papir. Lysmål 38,5 x 49.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2449/626Aarhus
Einar Wegener/Lili Elbe: Solstrejf over en sø. Sign. E. M. Wegener 1908. Olie på lærred. 59 x 64.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2449/696Aarhus
Sigurd Swane: Udstigt over et bakket landskab. Sign. Ssw. Olie på lærred. 58 x 81.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2449/721Aarhus
Erik Raadal: Høstlandskab. Usigneret. Olie på lærred. 41,5 x 48.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2449/731Aarhus
Ernst Syberg: Landskab med køer. Sign. Ernst Syberg. Olie på lærred. 47 x 66.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/732Aarhus
Sigurd Swane: Sydeuropæisk landskab. Sign. SSw. Olie på lærred. 70 x 58.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2449/742Aarhus
Ernst Syberg: "Ms. Doolite" i My Fair Lady, portræt af skuespilerinde Ilse Mengel i sin rolle, Aarhus Teater, 1946. Olie. 116 x 85.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/763Aarhus
Kristen Bjerre: Gårdparti. Sign. K. Bjerre, 1920. Olie på lærred. 34,5 x 50,5.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/799Aarhus
Anita Jørgensen: "Gummi/glas". No. 3. Sign. på bagsiden med titel og datering. Mixed media. 33 x 39.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/828Aarhus
Oda Peters: Nøgen kvinde model. Sign. Ida Peters, 1929. Olie på lærred. 83 x 72.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2449/851Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2449/880Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/900Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/902Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/905Aarhus
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2449/907Aarhus
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2449/913Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/914Aarhus
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud: