2449/656Lyngby
Kay Nielsen: Komposition. Usign. Radering, monteret på karton. Bladstørrelse 22,5x25,5.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2449/670Lyngby
Vilhelm Lundstrøm: Opstilling. Sign. i trykket VL samt med blyant V. Lundstrøm. Litografi i farver. Lysmål 31x24.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2449/803Aarhus
Hans Scherfig: "Halvaber". Sign. Scherfig, 85/225. Litografi. Trykt hos U.M. Grafik. Lysmål 17 x 26.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud:
2449/806Aarhus
Hans Scherfig: "Løve". Sign. Scherfig, 86/225. Litografi. Trykt hos U.M. Grafik. Lysmål 18,5 x 28.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud: