2449/610Lyngby
Corneille: "Grand nu bleu", 1998. Sign. Corneille, E/A. Radering i farver. Bladstørrelse 48 x 36. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2449/616Lyngby
Corneille: "Sensualité du sensible". Sign. Corneille 88, 3/200. Litografi i farver. Bladstørrelse 29,5×24. Uindrammet. (4)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2449/640Lyngby
Corneille: “Femme et oiseau”, 1987. Sign. Corneille 87, H/C. Radering i farver. Bladstørrelse 40×51. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2449/649Lyngby
Corneille: “Le chat jaune”. Sign. Corneille 77, EA XII/XXV. Radering. Bladstørrelse 66×50. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2449/667Aarhus
Henry Heerup: “Årstiderne”, 1980. Sign. Heerup, 813/999. Litografi i farver. Lysmål 49 x 138.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2449/671Lyngby
Asger Jorn: Uden titel. Sign. Jorn, 91/120. Radering. Lysmål 19x13.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2449/694Aarhus
Henry Heerup: "Regn". Sign Heerup, e/a. Litografi. Lysmål 46 x 32.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2449/702Lyngby
Henry Heerup: Komposition med far, mor og barn. Sign. Heerup, 31/298. Offsettryk i farver. Lysmål 56 x 40.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2449/703Lyngby
Carl-Henning Pedersen: "Louisiana Suite Nr. 2". Sign. Carl-Henning Pedersen, 1973, 75/150. Litografi i farver. 60 x 50.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2449/706Lyngby
Karel Appel: Komposition. Sign. Appel 76, 13/99. Litografi i farver. Lysmål 45 x 53.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2449/924Aarhus
Corneille: Fugle og liggende kvinde. Sign. Corneille 85, 67/250. Litografi i farver. Lysmål 58 x 70.
Vurdering :